GRUP ŞİRKETLERİ

“İŞ MAKİNALARI YEDEK PARÇALARI KÜRESEL ÇÖZÜM ORTAĞINIZ.”

SESA Grup Şirketleri bünyesinde PARTEKS Motorlu Araçlar İç ve Dış. Ticaret Ltd. Şti. Salih Polat, Selami Çalışkan ve Semih Çalışkan’ın ortaklığıyla 2008 yılında Ankara’da kuruldu.  

PARTEKS kuruluşu ile ülkemiz ve dünya ülkeleri için J-C-B , HYUNDAI ve HIDROMEK başta olmak üzere diğer bilinen iş makinası markaları FERMEC, CASE, CATERPILLAR, TEREX, MASTAŞ vb. için orijinal, OEM, tescilli markası PARTSPRO ve kaliteli alternatif seçenekleri ile yedek parça temini hedefledi. PARTEKS kurulduğu günden bu yana kalite, fiyat ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak "İş makinaları yedek parçaları küresel çözüm ortağınız" ilkesi ile hareket ediyor.

Firma günümüzde ithalat ve ihracatı ile yurt içi ve dışına toptan satış hedeflerine ulaşmış olup, hali hazırda stoklarında binlerce ürün bulundurmaktadır. Müşteri taleplerini %90 oranında karşılayan yedek parça stoğu ile iş ve zaman kaybına sebep olmaksızın hizmetlerini sürdüren PARTEKS, çalışma disiplini ile sektörün öncü firmalarından olmuştur.

PARTEKS tescilli markası olan OEM kalitesinde PARTSPRO seçeneği ile kendi üretimleri olan kova ve ataşmanlar, ön ve arka aks, şanzıman, silindir, şaft, boru, pimler ve burçlar kategorilerinde binlerce çeşit yedek parçayı değerli müşterilerine toptan veya perakende seçenekleri ile ulaştırmayı sürdürüyor. 

PARTEKS ayrıca yurt dışından özellikle Amerika ve Avrupa dan getirdiği onlarca markanın, örneğin; Valeo Vites kolları, Parker Hidrolik Pompalar, Müşürler, Fren merkezleri ve Westinghouse (booster), Fren ve Şanzıman Balata ve Sacları, Şanzıman Pompalar ve Tork konvertörler vb. yüzlerce çeşit yedek parçaya orijinal olarak müşterilerine ulaşma imkanı sunuyor.


PARTEKS kurulduğu günden bu yana her çeşit yedek parçanın bulunabilir olduğu tek adres olma ilkesini benimsedi ve günümüzde hizmetlerine gerek yurtiçi gerekse yurtdışında ki müşterilerine yedek parça temini, kendi bünyesinde üretimi yapmakta olduğu marka tescilli ürünlerinin temini, ithalat ve ihracat alanlarında kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

SESA Grup Şirketleri bünyesinde PARTEKS tecrübe ve deneyim dolu 10. yılını doldurduğu günümüzde 5.000 m2 üzerine kurulu yeni binasında; 2.000 m2 ofis alanı, 2.500 m2 kapalı servis alanı, 1.000 m2 yedek parça deposu ve 1.000 m2 üretim alanında sektöründe her geçen gün kendini geliştirerek müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Kurumsal web sitesi için tıklayınız